BLACKMAGIC DESIGN ATEM MINI
BLACKMAGIC DESIGN ATEM MINI
BLACKMAGIC DESIGN ATEM MINI

BLACKMAGIC DESIGN ATEM MINI

zadzwoń +48 503 051 392
1 629,00 zł
Brutto

Blackmagic Design 

ATEM Mini


Przedstawiamy niski koszt produkcji na żywo z wielu kamer dzięki zaawansowanym funkcjom transmisji

Nowy ATEM Mini ułatwia tworzenie profesjonalnych produkcji z wielu kamer do strumieniowego przesyłania na żywo do YouTube lub innowacyjnych prezentacji biznesowych za pomocą Skype. Po prostu podłącz ATEM Mini i możesz przełączać na żywo między 4 wejściami wysokiej jakości kamery wideo w znacznie lepszej jakości obrazach. Możesz nawet połączyć się z komputerem, aby wyświetlać slajdy PowerPoint lub dodać konsolę do gier. Wbudowane DVE umożliwia ekscytujące efekty obraz w obrazie, idealne do komentowania na żywo! Jest też mnóstwo efektów wideo! Aby transmitować na żywo, ATEM Mini ma wyjście USB, które działa jak kamera internetowa, dzięki czemu można podłączyć do dowolnego oprogramowania wideo.


Szybsze wideo. Produkcja plus transmisja na żywo

Produkcja na żywo to najszybszy sposób na ukończenie ukończonego programu, a jednocześnie można go przesyłać strumieniowo do globalnej publiczności na żywo za pośrednictwem YouTube w tym samym czasie. Wyjście kamery internetowej USB ATEM Mini łączy się z dowolnym komputerem i wygląda jak wbudowana kamera internetowa, więc działa wszystkie oprogramowanie do przesyłania strumieniowego na platformy mediów społecznościowych! Dzięki maksymalnie 4 wejściom HDMI możesz ustawić wiele kątów kamery, takich jak szerokie ujęcia, oraz niezależne zbliżenia każdej osoby podczas występu. Możesz też połączyć się z komputerem za pomocą pokazu slajdów PowerPoint, odtwarzania klipów wideo, stron internetowych lub konsol do gier. Przełączanie odbywa się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz transmitować na żywo na dowolną platformę mediów społecznościowych, taką jak YouTube, Facebook, TwitchTV i wiele innych 

Samowystarczalny Przełącznik jakości emisji

ATEM Mini ma kompaktową budowę opartą na panelu sterowania ze wszystkimi połączeniami wideo, audio i sterowania na panelu tylnym. Panel przedni zawiera łatwe w użyciu przyciski do wybierania źródeł, regulacji wejść audio, a także wybierania efektów wideo i przejść. Panel tylny zawiera wejścia HDMI do podłączania kamer lub komputerów oraz dodatkowe wejścia mikrofonowe. Program ATEM Mini jest wyprowadzany przez wyjście wideo HDMI, a także przez USB do wyjścia kamery internetowej. Przyciski na panelu przednim są duże i łatwe w obsłudze, dzięki czemu można nawet używać przełącznika podczas prezentacji! Otrzymasz także przyciski miksera audio do miksowania dźwięku na żywo. Fade na czarny przycisk „FTB” pozwala zanikać w dół pod koniec swojego programu.


Streamuj wywiady na żywo

ATEM Mini jest idealny do wywiadów, ponieważ można podłączyć wiele kamer do zbliżeń gospodarza, rozmówcy i szerokich ujęć, a ATEM Mini jest tak mały, że gospodarz może nawet przełączać się w małych studiach. Możesz nagrywać przez wyjście HDMI lub strumień na żywo za pomocą oprogramowania Open Broadcaster!


Prezentacje biznesowe przez Skype

Skype zobaczy ATEM Mini jako kamerę internetową, co oznacza, że otrzymujesz wyniki z transmisji z wielu kamer, co zapewnia znacznie lepsze prezentacje biznesowe. Podłącz aparat do zbliżenia, aparat do szerokiego ujęcia i komputer do prezentacji PowerPoint. Możesz nawet prezentować na slajdach z efektami obraz w obrazie.


Konkursy eSport na żywo

Transmisje na żywo zawodów eSportowych do Twitcha, po prostu łącząc wiele konsol do gier i kamerę dla prezentera. ATEM Mini działa z prędkością do 60 klatek na sekundę dla szybkiej rozgrywki i możesz użyć obrazu w obrazie do komentarza!Możesz nawet pobierać tytuły bezpośrednio z Photoshopa!


Kickstarter i aktualizacje dla inwestorów

Podnieś profesjonalizm Kickstarter lub prezentacji inwestorów, aby sfinansować swój pomysł na nowy produkt! Podłącz aparat do prezentera, aparat do podglądu produktu z bliska oraz komputer do prezentacji biznesplanu. Następnie prezentuj na żywo przez Skype lub publikuj nagrania online, aby inwestorzy mogli obejrzeć je później!


Edukacja i trening

ATEM Mini jest idealny do filmów edukacyjnych! Konfiguracja jest szybka i łatwa, dzięki czemu możesz podróżować do miejsc i nagrywać na żywo produkcje wideo z wielu kamer na różne tematy edukacyjne! Podłącz komputery i kamery oraz użyj panelu oprogramowania ATEM, aby załadować tytuły i wykonać efekty wideo.


Funkcje wbudowane!

ATEM Mini ma łatwy w obsłudze panel przedni, jednak ukrywa również bardzo zaawansowane funkcje transmisji, pozwalając na prawdziwy przepływ pracy nadawania. Jeśli interesuje Cię kariera w branży telewizyjnej, to ATEM Mini jest idealny do szkolenia, ponieważ ma te same funkcje, co przełączniki w wysokiej klasy studiach telewizyjnych. Dostajesz pełny ATEM Advanced Chroma Key, mikser audio Fairlight, pełne DVE, wciąż przechowujesz grafikę i wiele więcej! Wystarczy uruchomić bezpłatną aplikację ATEM Software Control na komputerze Mac lub Windows podczas łączenia przez USB lub Ethernet, aby uzyskać dostęp do rozszerzonych funkcji ATEM Mini. Przy odrobinie eksperymentów dowiesz się, jak produkować transmisje na żywo w wysokiej jakości. Tylko ATEM Mini jest prawdziwym przełącznikiem transmisji ukrytym w niewielkiej i niedrogiej obudowie!


Panel sterowania oprogramowania ATEM

Aplikacja ATEM Control Software otwiera ukryta moc z ATEM Mini jak masz pełną kontrolę nad funkcjami przełącznika, plus oprogramowanie jest zawarte darmo dla Mac i Windows! ATEM Software Control posiada interfejs użytkownika przełącznika wizualnego z paletami parametrów do szybkiego dostosowywania. Chociaż normalnie można łączyć się przez USB, jeśli łączysz się przez Ethernet, wielu użytkowników może połączyć się z ATEM Mini przy użyciu osobnych kopii oprogramowania sterującego ATEM na różnych komputerach! Oprogramowanie umożliwia dostęp do pełnego miksowania dźwięku z efektami, ładowanie klatek nieruchomych, a nawet zaawansowane programowanie makr! Możesz zapisać stan przełącznika jako pliki XML! Jeśli potrzebujesz odtwarzania klipów, możesz nawet kontrolować nagrywarki dysków HyperDeck przez Ethernet.


DVE dla obrazu w obrazie, Przejścia i efekty

ATEM Mini jest wyposażony w cyfrowy procesor efektów wideo Full HD, zwany powszechnie „DVE”, który umożliwia efekty w obrazie i przejścia DVE. DVE pozwala tworzyć profesjonalne efekty obrazu w obrazie z dostosowywanymi ramkami 3D, cieniami i oświetleniem. Jakość obrazu jest taka sama, jak wysokiej klasy przełączniki ATEM, a DVE obsługuje pozycjonowanie, zmianę rozmiaru i skalowanie - wszystko w czasie rzeczywistym. DVE może także służyć do tworzenia niesamowitych przejść z 8 różnymi efektami ściśnięcia DVE i wypychania DVE w celu dodania emocji do programowania. DVE jest wyposażony w „klawisz fly”, dzięki czemu można go używać z niestandardową grafiką do tworzenia przejść do czyszczenia grafiki!


Grafika z wtyczką Photoshop

Wbudowana „pula multimediów” pozwala na załadowanie do 20 osobnych grafik RGBA o jakości emisji dla tytułów, otwierających płyt i logo. Pojedynczy odtwarzacz multimedialny służy do wyświetlania wybranej grafiki, dzięki czemu pojawia się jako dodatkowe wewnętrzne wejście wideo, co oznacza, że ​​nie musisz marnować fizycznych wejść wideo HDMI na grafikę. Możesz nawet używać nieruchomych ramek do złożonych efektów, takich jak ściereczki graficzne. Możesz łatwo zarządzać nadal przechowywaną grafiką za pomocą dołączonej aplikacji ATEM Software Control lub możesz pobrać bezpośrednio z oprogramowania Photoshop za pomocą wtyczki ATEM Photoshop. ATEM Mini może nawet pobierać zdjęcia z wyjścia wideo i dodawać je do wewnętrznej puli multimediów. Wtyczka Photoshop jest idealna do grafiki, która wymaga częstych zmian, takich jak tablice wyników, ponieważ można aktualizować tekst i pobierać bezpośredniodo przełącznika, umożliwiając szybkie nadawanie grafiki!


Zaawansowany klucz chrominancji ATEM

Do wiadomości lub prezentacji na planie, ATEM Mini jest idealnym wyborem, ponieważ zawiera zaawansowany klucz chrominancji ATEM dla wysokiej jakości kluczowania chrominancji lub luminancji, a także dodatkowy liniowy programator! Kluczowanie kolorem jest niezwykle potężne i zawiera próbnik kolorów do próbkowania kolorów tła w celu automatycznego generowania kluczowych parametrów. Otrzymujesz precyzyjne elementy sterujące krawędzią i odblaskiem, a nawet korektor koloru pierwszego planu, dzięki czemu możesz dopasować „wygląd” warstwy pierwszego planu do warstwy tła, dzięki czemu możliwe są płynne kompozycje. Keyer może być również używany do kluczowania wzorców i DVE, co zapewnia niesamowitą wszechstronność. Możesz nawet użyć go do nakładek tytułowych, po prostu używając programu PowerPoint lub innego oprogramowania z zielonym lub niebieskim tłem, a klawisz zmieniający kolor zielony i sprawi, że tło będzie przezroczyste.


Mikser audio z 6-pasmowym korektorem

Dzięki wbudowanemu mikserowi audio Fairlight, ATEM Mini umożliwia niezwykle skomplikowane miksowanie dźwięku na żywo. Wewnętrzny mikser ma łącznie 12 kanałów, dzięki czemu masz możliwość miksowania dźwięku ze wszystkich źródeł! 8 kanałów miksera jest zdemontowanych z wejść HDMI, a dodatkowe dwa stereofoniczne kanały audio są wprowadzane przez złącza mikrofonu 3,5 mm na tylnym panelu. Każdy kanał wejściowy ma najwyższej jakości 6-pasmowy korektor parametryczny oraz kompresor, ogranicznik, ekspander i bramkę szumu, a także pełne panoramowanie. Możesz nawet skonfigurować oprogramowanie do automatycznego miksowania między wejściami podczas przełączania „AFV” lub miksowania na żywo wielu źródeł jednocześnie. Całą tą mocą audio można sterować za pomocą aplikacji ATEM Software Control lub możesz dodać panel kompatybilny z Mackie lub nawet potężną konsolę audio Fairlight!


Zwyczaj Rozwiązania do zdalnego sterowania

Złącze Ethernet na tylnym panelu umożliwia niesamowite niestandardowe rozwiązania sterowania! Mimo że ATEM Mini zawiera aplikację ATEM Software Control, możesz używać Ethernetu do zdalnego sterowania ATEM, nawet z zagranicy! Popularnym obiegiem pracy jest użycie Ethernetu, aby umożliwić ustawienie ATEM Mini w pobliżu kamer HDMI, ale sterowanie znajduje się zdalnie w cichszej przestrzeni, na przykład w pokoju kontrolnym. Wyobraź sobie użycie przełącznika z pokoju kontrolnego i zbudowanie profesjonalnego studia nadawczego, w którym pokój kontrolny można oddzielić od spektaklu lub wywiadów. Ethernet pozwala dodawać dowolną liczbę paneli jednocześnie lub możesz tworzyć niestandardowe rozwiązania za pomocą SDK dla programistów!


Dodatkowe informacje o produkcie

https://www.blackmagicdesign.com/products/atemmini

 

Ogólne

Całkowita liczba wejść wideo

4

Całkowita produkcja

2

Łączne wyjścia pomocnicze

1

Całkowita liczba wejść audio

2 x stereo jack mini 3,5 mm.

Całkowita moc wyjściowa audio

Brak, tylko osadzone audio.

Połączenie z kodem czasowym

Żaden

Wejścia wideo HDMI

4 x HDMI typu A, 10-bitowe przełączanie HD.
2-kanałowe osadzone audio.

Ponowna synchronizacja wejścia wideo

Na wszystkich 4 wejściach HDMI.

Konwertery klatek i format

Na wszystkich 4 wejściach HDMI.

Wyjścia programu HDMI

1

Wyjścia komputerowe

1 x USB Type-C 3.1 Gen 1.

Standardy

Standardy wejścia wideo HD

720p50, 720p59.94, 720p60
1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p30, 1080p50, 1080p59.94, 1080p60
1080i50, 1080i59.94, 1080i60

Standardy wyjścia wideo HD

1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p30, 1080p50, 1080p59.94, 1080p60

Standardy wideo Ultra HD

Żaden

Próbkowanie wideo

4: 2: 2 YUV

Precyzja kolorów

10-bit

Przestrzeń kolorów

Rec 709

Rozdzielczość wejściowa HDMI z komputerów

1280 x 720p 50 Hz, 59,94 Hz i 60 Hz
1920 x 1080p 23,98, 24, 25, 29,97,30, 50, 59,94 i 60 Hz
1920 x1080i 50 i 59,94 Hz 60 Hz

Konwersja przestrzeni kolorów

Sprzętowy w czasie rzeczywistym.

Mikser audio

Mikser 6 wejść x 2 kanały.
Do wyboru On / Off / Audio-Follow-Video na kanał plus osobna kontrola wzmocnienia na kanał.
Pomiar poziomu i piku. Plus nowe ulepszenia audio Fairlight: Kompresor, Brama, Limiter, 6 pasm korektora parametrycznego. Kontrola wzmocnienia mistrza.

Specyfika produktu

Klucze nadrzędne

1

Klucze pobierające

1

Zaawansowane kluczowanie chrominancji

1

Klucze liniowe / Luma

2

Keyer przejścia

Tylko DVE

Całkowita liczba warstw

4

Generatory wzorców

1

Generatory kolorów

2

DVE z Borders i Drop Shadow

1

Interface

Minimalna rozdzielczość monitora 1366 x 768.

Odtwarzacz multimedialny

Odtwarzacze multimedialne

1

Kanały

Wypełnij i klucz dla każdego odtwarzacza multimedialnego.

Pojemność obrazu nieruchomego w puli multimediów

20 z wypełnieniem i kluczem.

Format obrazu nieruchomego w puli multimediów

PNG, TGA, BMP, GIF, JPEG i TIFF.

Kontrola

Panel sterowania

Wbudowany panel sterowania. Dołączony panel sterowania z oprogramowaniem. Obsługuje opcjonalny panel sprzętowy.

Podłączenie panelu sterowania

Ethernet obsługuje 10/100 BaseT. Umożliwia bezpośrednie połączenie panelu z obudową lub przez sieć. Służy również do aktualizacji oprogramowania. ATEM Mini obsługuje bezpośrednie połączenie USB-C.

Kompatybilność z panelem sterowania

Obejmuje panel sterowania oprogramowania ATEM. Kompatybilny również z panelem zaawansowanym ATEM 1 M / E i panelem nadawczym ATEM 2 M / E.

Panel sterowania w zestawie

Dołączony bezpłatnie panel sterowania oprogramowania ATEM dla komputerów Mac 10.13 High Sierra, Mac 10.14 Mojave lub nowszych i Windows 10.

Oprogramowanie

Aktualizacje oprogramowania

Korzystanie z połączenia USB lub Ethernet bezpośrednio podłączonego do komputerów Mac OS X lub Windows. Zawiera narzędzie ATEM Switcher Utility.

Konfiguracja

Ustawiane za pomocą oprogramowania ATEM Panel sterowania, z wyłączeniem adresu IP obudowy ATEM, który jest ustawiany za pomocą narzędzia ATEM Switcher Utility podłączonego przez USB do obudowy.

Wymagania dotyczące zasilania

Zasilacz

1 x zewnętrzny zasilacz 12V.

Zużycie energii

18 W.

Specyfikacje środowiskowe

temperatura robocza

Od 5 ° C do 40 ° C (41 ° - 104 ° F)

Temperatura przechowywania

-10 ° do 60 ° C (14 ° do 140 ° F)

Wilgotność względna

0% do 90% bez kondensacji

Gwarancja

12 miesięcy ograniczonej gwarancji producenta.